اداره صنایع دستی

اداره گردشگری قشم

درباره گردشگری قشم چه میدانید؟

 • دره ستارگان قشم

  بی‌نظیرترین جاذبه

  دره ستارگان مجموعه‌ای از کوه‌ها، دره‌ها و صخره‌هاست. به مرور زمان این کوه‌ها و صخره‌ها بر اثر بارش باران، وزش باد و… تغییر کرده است. اما چرا به این مکان دره ستاره ها یا ستارگان گفته می‌شود؟ مردم بومی معتقدند این اشکال بر اثر برخورد یک ستاره به صخره‌ای که در این محل وجود داشته، ایجاد شده است برای همین به آن دره ستارگان می‌گویند.

 • گلابتون دوزی

  در گلابتون دوزی نقش های قدیمی ایرانی مثل خطوط اسلیمی، نقش محراب، بته جقه و اینگونه طرح ها دوخته می شود. نخ های به کار رفته در این نوع دوخت، زری و نقره است و موارد مصرف آن بر روی پاچه های شلوار، کناره های روسری و لباس های زنانه است.

 • برقع و روبنده

  خانم ها می توانند یکی از آن ها را روی صورت بگذارند وعکس هایی زیبا به یادگار از خود ثبت کنند. برقع یا روبنده را می توان به عنوان سوغات قشم نیز خریداری کرد. برقع ها رنگ های متنوع و جذابی مثل قرمز، سبز، مشکی دارند و معمولا از بالای ابرو تا زیر بینی را می پوشاند.

 • حصیربافی و سبدبافی

  تا چند سال پیش بومیان برای حصیربافی طرح های تکراری و ابتدایی را درست می کردند ولی اخیرا هنرمندان علاقمند به صنایع دستی نزد بومیان رفته اند و با ارائه طرح های جدید به آن ها باعث جلا بخشیدن به این هنر و رونق بیشتر آن شده اند.

 • قشم
  جزیره
  هنرمندان

خدمات ویژه اداره گردشگری
خدمات بی نظیر،با امکاناتی فوق العاده

download

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد