تصویر خیابان های شهر درگهان خلوت می شود/هدایت 7000 خودرو به هفت پارکینگ
مدیر امور درگهان منطقه آزاد قشم اعلام کرد؛

خیابان های شهر درگهان خلوت می شود/هدایت 7000 خودرو به هفت پارکینگ

مدیر امور درگهان از هدایت 7000 دستگاه خودرو مسافران و گردشگران نوروز 95 به هفت پارکینگ شهر درگهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، هرمز امیری با بیان این مطلب گفت: با استقرار نیروهای پرتلاش راهور و اجرای طرح ترافیک از اول فروردین 95، طرح ویژه ای برای هدایت خودروها به  پارکینگ های شهر درگهان با هدف خلوت شدن خیابان های این شهر برنامه ریزی شده است.
وی با اعلام اینکه شهر درگهان یکی از مهمترین شهرهای تجاری کشور محسوب می شود، افزود: ستاد تسهیلات سفرهای قشم از چند ماه قبل از نوروز مصوبات بسیار خوبی از جمله ایجاد فضای مناسب برای پارک خودروها در شهر درگهان را تصویب کرد.
به گفته مدیر امور درگهان، آسفالت بلوار 45 متری دلگشا، خط کشی جاده ها و خیابان های اصلی و فرعی، رنگ آمیزی جداول، لکه گیری آسفالت سطح خیابان ها، نصب سرعت گیرهای استاندار و حذف سرعت گیرهای بتنی هم از دیگر اقدامات صورت گرفته در شهر درگهان و در آستانه نوروز می باشد.
وی ادامه داد: نخاله های سطح شهر به همراه 200 تابلو غیرمجاز از جمله تابلوهای اجاره سوئیت و 70 فروند قایق فرسوده کنار ساحل شهر درگهان با نزدیک شدن به ایام نوروز 95، جمع آوری شده است.
امیری از آماده سازی سالن های ورزشی، مساجد و مدارس شهر درگهان و هلر برای ارائه خدمات به مسافران مسافران نوروزی در مواقع ضروری از جمله هنگام تند باد و بارش شدید باران های بهاری نیز به عنوان دیگر  اقدامات انجام شده در این شهر نام برد.
بیش از 400 چشمه سرویس بهداشتی پرتال و ثابت در شهر درگهان و هلر شامل 300 چشمه سرویس در 12 مجتمع تجاری شهر درگهان و 100 چشمه در کمپ پارک ها و مساجد برای مسافران نوروزی نیز از دیگر موضوعاتی بود که امیری از آماده سازی آنها خبر داد.
به گفته وی، طی ایام تعطیلات نوروز 95 اکیپی ویژه از فعالیت متخلفان و دست فروشان به خصوص  فروشندگان مواد غذایی غیربهداشتی به همراه افرادی که سد معبر می کنند، جلوگیری خواهند کرد.
مدیر امور درگهان با اشاره به تخفیف ویژه عوارض ورود کالا از سوی سازمان منطقه آزاد قشم برای فعالان اقتصادی در 12 مجتمع تجاری شهر درگهان با بیش از 6000 واحد تجاری، گفت: فعالان اقتصادی این مجتمع ها تخفیف های ویژه ای را برای خریداران کالا طی ایام نوروز درنظر گرفته اند.
امیری گفت: 100 نیروی نظافت در طول شبانه روز به ویژه پس از تعطیلی واحدهای تجاری در ساعت 24 با استفاده از شش دستگاه پرس زباله و چهار دستگاه خودرو حمل زباله، نظافت عمومی شهر درگهان را به عهده دارند.
وی در پایان از سیاست گذاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای خدمات مناسب به مردم درگهان و انبوه میهمانان این شهر و حمایت معاونت های توسعه مدیریت، عمرانی، فرهنگی، مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد و مسئولان و بزرگان شهر درگهان برای آماده سازی فضای مناسب خدمات در این شهر تقدیر کرد.
شهر درگهان با 12 مجتمع مهم تجاری شامل بیش از 6000 واحد در کنار بازار قدیم این شهر در 25 کیلومتری قشم واقع شده و به عنوان یکی از مهمترین شهرهای تجاری کشور در طول سال به ویژه ایام تعطیلات نوروزی میزبان  انبوه مسافران از اقصی نقاط میهن اسلامی می باشد.

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.