تصویر گسترش صنایع صادرات محور قشم

گسترش صنایع صادرات محور قشم

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه برنامه های هفتگی خود، از روند ساخت و توسعه 5 شرکت صنعتی مستقر در شهرک طولا بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی به همراه جمعی از معاونین و مدیران این سازمان از شرکت های صنعتی در حال ساخت واقع در شهرک صنعتی طولا بازدید کرد.

در مرحله نخست، شرکت "توتون صنعت پارسیان قشم" مورد بازدید قرار گرفت. این شرکت با سرمایه گذاری 814 میلیارد ریالی در بخش تولید انواع سیگار و سیگارت و 14 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

شرکت "توتون صنعت پارسیان قشم" با پیش بینی تولید سالانه یک هزار و 200 میلیون نخ سیگار، شرایط اشتغال برای 168 نیروی بومی را فراهم‌ می کند و ارزآوری بالایی برای کشور به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دومین مرحله از بازدیدهای امروزش  از شرکت "کارن زیما قشم" با سرمایه ای معادل 22 میلیارد و 892 میلیون ریال دیدن کرد. این شرکت با 39 درصد پیشرفت فیزیکی  سال 1399 به بهره برداری می رسد.

این شرکت برای 19 نیروی بومی به صورت مستقیم اشتغالزایی به همراه خواهد داشت و سالانه 100 تُن محصولات آرایشی و بهداشتی را راهی  بازار صادرات کشور خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از پیشرفت فیزیکی 29 درصدی شرکت "آریا روژان طلایی قشم" بازدید کرد.

این شرکت با فعالیت در زمینه صنایع آرایشی و بهداشتی، معادل 84 میلیارد و 302 میلیون ریال در قشم سرمایه گذاری کرده و برای 35 نیرو اشتغالزایی خواهد داشت.

شرکت "آریا روژان طلایی قشم" با پیش بینی تولید سالانه سه هزار و 250 تُن محصول تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

"عصاره خوراک دانه قشم" چهارمین شرکت مورد بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه بود.

این شرکت با 41 میلیارد و 229 میلیون ریال سرمایه، در دو فاز تولید ماهی خشک برای تغذیه انسانی و تهیه خوراک برای آبزیان فعالیت داشته و بخشی از زنجیره ارزش صنایع شیلات جزیره را تامین خواهد کرد.

شرکت "عصاره خوراک دانه قشم" با پیش بینی تولید سالانه دو هزار و 400 تُن محصول برای 6 نیرو به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده و با 28 درصد پیشرفت فیزیکی، تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

شرکت "عطر اطلس قشم" نیز با 34 درصد پیشرفت فیزیکی و سرمایه ای بالغ بر 85 میلیارد و 725 میلیون ریال، آخرین شرکتی بود که از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و‌ همراهان  مورد بازدید قرار گرفت.

این شرکت نیز با  پیش بینی تولید 450 تُن لوازم آرایشی و بهداشتی و بکارگیری 13 نیروی بومی تا پایان سال وارد چرخه تولید می شود تا تامین کننده بخشی از اقلام صادراتی جزیره باشد.

* تاکید مومنی بر استاندارسازی سیستم گازرسانی جزیره قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بازدید از شرکت مشعل گاز، روند عملکرد این شرکت را مورد بازبینی قرار داد و بر استاندارد سازی سیستم گازرسانی این شرکت تاکید کرد.

حمیدرضا مومنی با بررسی عملکرد ماه های اخیر این شرکت، بر لزوم استاندارسازی کپسول های گاز به منظور تامین ایمنی شهروندان تاکید کرد و گفت: استاندارد سازی کپسول های گاز  با هدف تکریم مصرف کنندگان باید از اولویت های کار این شرکت باشد.

وی ادامه داد: طراحی نظام توزیع جامع به منظور تسهیل در دسترسی شهروندان، همچنین ظرفیت سنجی و بررسی نیازهای جزیره در زمینه مصرف گاز با توجه به فصول گردشگرپذیر و پرتردد این منطقه، یکی دیگر از موارد مهم در ارایه خدمات مناسب گاز به مردم است که باید مد نظر قرار گیرد.

مومنی همچنین بر اصلاح ساختار نیروی انسانی و تثبیت و شفافیت در ساختار مالی شرکت تاکید کرد و افزود: شفافیت اطلاعات شرکت ها،  لازمه ارایه خدمات مطلوب به مردم است.

گفتنی است، شرکت مشعل گاز قشم با 50 نمایندگی پخش در سطح جزیره، مسوولیت تامین، توزیع و پخش گاز جزیره قشم را برعهده دارد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.