تصویر بیست و پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد

بیست و پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد

بیست و پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد قشم در سال 98 به ریاست حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان و با حضور معاونین، مشاورین و مدیران این مجموعه در مرکز بین المللی رشد واحدهای فناور قشم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، در ابتدای این جلسه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گفت: با همکاری و هماهنگی سازمان منطقه آزاد قشم شاهد هستیم که قشم از حیث برقراری امنیت و آمار جرم در استان هرمزگان و کشور از جایگاه قابل قبولی برخوردار است.

سرهنگ حسین الهی با تشریح عملیات نیروهای انتظامی و امنیتی جزیره که منجر به دستگیری سریع سارقان مسلح طلا در جزیره قشم شد، خاطرنشان کرد: برقراری امنیت در تمام نقاط جزیره قشم به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری و اقتصادی کشور، بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: تمام ادارات و سازمان های قشم، سهم قابل توجهی در تامین و برقراری امنیت در جزیره دارند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم با تشکر از اقدام سریع نیروهای انتظامی و امنیتی در دستگیری مجرمان، گفت: برقراری امنیت در حرکت به سوی توسعه پایدار و جذب سرمایه گذار و گردشگر بسیار مهم است و خوشبختانه قشم از این نظر دارای وضعیت خوبی است.

حمیدرضا مومنی ادامه داد: با هماهنگی بیشتر میان نیروهای انتظامی و سازمان منطقه آزاد قشم و با افزایش آگاهی و اطلاع رسانی میان شهروندان، گردشگران و فضاهای گردشگری با سرعت بیشتری می توانیم به حل برخی مشکلات امنیتی و آسیب های اجتماعی بپردازیم.

وی اضافه کرد: برای حل مشکل اجاره منازل مسکونی بدون مجوز به گردشگران و مسافران برنامه ریزی هایی توسط سازمان منطقه آزاد قشم صورت گرفته که با همکاری نیروی انتظامی و سایر نهادها می توان به ساماندهی این موضوع امیدوار بود.

در ادامه بیست و پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد قشم از فرمانده و جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قشم و فرمانده و جانشین فرمانده نیروهای دریابانی قشم و تعدادی از پرسنل خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی و دریابانی شهرستان بابت اقدام سریع نیروهای تامین کننده امنیت این جزیره در عملیات به دام انداختن سارقان مسلح طلا قدردانی شد.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر پیمان مولوی، اقتصاددان کشورمان به ارائه مطلبی پیرامون نقش مناطق آزاد در توسعه اقتصادی کشور پرداخت و اعلام کرد که مناطق آزاد می توانند نقش موتور پیشران توسعه اقتصادی کشور را داشته باشند.

دبیرکل انجمن اقتصاددانان ایران در ادامه تصریح کرد: باز تعریف نقش مناطق آزاد با در نظر گرفتن شکل گیری مجدد اقتصاد جهانی برای ایران لازم است.

وی با ارائه گزارشی درباره وضعیت رتبه اعتباری کشورهای جهان، ادامه داد: دیدن آینده جهان مرحله اول برای برنامه ریزی جهت میل به مناطق آزاد موثر در توسعه درآمد ناخالص داخلی ایران خواهد بود.

به گفته مولوی برای جذب سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی، نیازمند سیاست گذاری و ساز و کارهایی هستیم که منجر به کاهش ریسک فضای اقتصادی کشور شود.

این اقتصاددان با اشاره به ظرفیت های موجود در منطقه آزاد قشم گفت: با تامین زیرساخت های مورد نیاز صنعت گردشگری، این حوزه می تواند جذابیت زیادی برای جذب سرمایه گذاران داشته باشد.

وی اضافه کرد: فضای کسب و کارهای جدید در منطقه آزاد قشم می تواند همسو با شاخص ها و معیارهای استاندارد جهانی در حال توسعه به مسیر خود ادامه دهند و با حمایت از سرمایه گذاران و شرکت های دانش بنیان می توان در آینده قشم را به یکی از قطب های اصلی تولید و گسترش استارت آپ ها تبدیل کرد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.