تصویر برگزاری نمایشگاه دست سازه های قشمی به مناسبت هفته گردشگری

برگزاری نمایشگاه دست سازه های قشمی به مناسبت هفته گردشگری

به مناسبت هفته گردشگری، بانوان جزیره دست سازه های خود را به نمایش می گذارند.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، این نمایشگاه با حضور دو گروه از صنعتگران بانوی روستای برکه خلف، یک گروه از روستای طولا و یک گروه از شهر قشم، در قالب سه شرکت تعاونی و یک کارگاه صنایع دستی از امروز دهم مهرماه به مدت دو روز در سیتی سنتر یک شهر قشم دایر می باشد. 

سوزن دوزی در دو بخش گلابتون دوزی و خوس دوزی، شَک و زری بافی، حصیربافی در تلفیق با چرم و سوزن دوزی از محصولات تولید شده توسط بانوان هنرمند قشم است که در این نمایشگاه عرضه می شود.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم از صنایع دستی به عنوان رکن اصلی توسعه گردشگری جزیره قشم یاد کرد و اظهار داشت: صنایع دستی و گردشگری دو بال توسعه اقتصادی قشم هستند.

وی با تجلیل از نقش بی بدیل زنان در حفظ و توسعه صنایع دستی جزیره، از حضور همه جانبه زنان قشم در تشکیل کارگاه ها، تعاونی ها و نمایشگاه های صنایع دستی در این جزیره به عنوان نقطه عطف همه فعالیت های مربوط به صنایع دستی قشم نام برد.

طاهره شهرکی، قشم را مهد تولید صنایع دستی بدیع در کشور خواند و افزود: پیشینه پرافتخار صنایع دستی قشم که در فرهنگ غنی مردمان آن ریشه دارد، فرصت گرانبهایی در حوزه گردشگری جزیره است تا با معرفی و عرضه محصولات به گردشگران، باعث جذب هرچه بیشتر آنها به این جزیره شود.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم، با اشاره به تاثیرگذاری دوجانبه حضور گردشگران و  رونق فروش صنایع دستی، تاکید کرد: توسعه متوازن و هماهنگ  در این دو حوزه، می تواند در اشتغالزایی و به تبع آن توسعه اقتصادی نقشی ارزنده داشته و زمینه ساز رشد صادرات غیرنفتی در کشور باشد.

یادآور می شود، نمایشگاه صنایع دستی بانوان قشم از 10تا 12 مهرماه در سیتی سنتر یک شهر قشم، همه روزه از ساعت 19 تا 23 آماده بازدید علاقه مندان به این صنعت هنری است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.