تصویر کارگاه داستان نویسی دانش آموزی با موضوع گردشگری
به مناسبت هفته گردشگری در جزیره قشم برگزار شد؛

کارگاه داستان نویسی دانش آموزی با موضوع گردشگری

به همت مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم و با هدف آشنایی دانش آموزان با مباحث صنعت گردشگری، کارگاه داستان نویسی با محوریت این موضوع در دبیرستان حضرت خدیجه کبری(س) درگهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، طاهره شهرکی، آشنایی کودکان، نوجوانان و جوانان با مباحث گردشگری و آموزش این صنعت به سازندگان آینده جامعه را زمینه ساز توسعه پایدار فرهنگ گردشگری در کشور خواند و بیان داشت: این کارگاه ها به صورت هدفمند و به منظور آشنایی علمی و عملی جامعه بومی و محلی در قشم که به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور شناخته می شود، در حال برگزاری است.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری و هم افزایی والدین، معلمان و متولیان گردشگری در جزیره جهت فرهنگ سازی مقوله گردشگری و گردشگرپذیری از دوران کودکی، خواستار اهتمام بیش از پیش برنامه ریزان آموزشی در مدارس به این مقوله شد.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم همچنین از پیوند هنر با صنعت گردشگری به عنوان یکی دیگر از راه های ترویج فرهنگ گردشگری در جوامع نام برد و یادآور شد: هنرهایی مانند داستان نویسی از ظرفیت و کارآیی بالایی برای آموزش گردشگری به دانش آموزان برخوردار است.

گفتنی است، کارگاه داستان نویسی با موضوع گردشگری، روز سه شنبه نهم مهر ماه، با شرکت 22 دانش آموز دختر در دبیرستان حضرت خدیجه کبری(س) برگزار شد. تشریح عناصر داستان و ایجاد اتاق فکر در این کارگاه، مشوق دانش آموزان برای نگاشتن داستانی گروهی با پایانی متفاوت درباره گردشگری شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.