تصویر افتتاح کاشانه مهمان بادلا روستای دهخدا جزیره قشم

افتتاح کاشانه مهمان بادلا روستای دهخدا جزیره قشم

همزمان با گرامیداشت هفته گردشگری، «کاشانه مهمان بادلا» روستای دهخدا، توسط مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، این مجموعه در مساحتی بالغ بر 500 مترمربع محوطه و 250 مترمربع زیربنا شامل سه اتاق برای خدمات اقامتی به 12 گردشگر می باشد.

«کاشانه مهمان بادلا» که دارای قدمتی بالا می باشد، با صرف هزینه 800 میلیون ریال بازسازی شده و محیطی سنتی برای پذیرایی از گردشگران فراهم کرده است.

این کاشانه مهمان برای 5 نیروی بومی اشتغالزایی کرده و در طرح توسعه خود، سه اتاق در دست ساخت دارد که می تواند ظرفیت خدمات اقامتی آن را به 25 تن رسانده و برای دو نیروی بومی دیگر، اشتغالزایی کند.

سرو غذاهای بومی و محلی و حضور صنعتگران بانو در این اقامتگاه، ارایه هنرها دستی بانوان جزیره و محیطی سرشار از آرامش از مزایای این کاشانه مهمان، با مدیریت منیره تاتاعلی است.

جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت، بزرگترین جزیره در جنوب کشور واقع در خلیج همیشگی فارس می باشد، با جاذبه های گردشگری متنوع و کاشانه های مهمانی که در آن ها می توان خونگرمی و مهمانپذیری اهالی جنوب را از نزدیک حس کرد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.