تصویر  تولید 1 میلیون قلمه گل و گیاه در قشم

تولید 1 میلیون قلمه گل و گیاه در قشم

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از تولید یک میلیون قلمه گل و گیاه به ارزش 100 میلیارد ریال تا پایان سال، در راستای کاهش هزینه های زیباسازی قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، رمضانعلی شورابی با بیان این مطلب بیان کرد: کاهش هزینه ها از اصلی ترین برنامه های حوزه مدیریت شهری و روستایی است و تولید و پرورش گل و گیاه توسط نیروهای این مدیریت بخشی از این برنامه ها است.

وی با اشاره به تولید گل ها و گیاهان سازگار با اقلیم جزیره و نواحی گرمسیری، ادامه داد: به منظور مفرح کردن و شاداب سازی چهره شهری قشم، نیمی از این تولیدات تا شب عید در معابر شهری استفاده می شوند تا به نوعی در خوب کردن حال جزیره موثر باشند.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت:  سه مرکز شامل؛ باغ گیاه شناسی، باغ ایران زمین و مرکز نهالستان سیدم برای تولیدات درنظر گرفته شده، همچنین بخشی از این فعالیت ها با مشارکت بخش خصوصی به اجرا درخواهد آمد.
شورابی با اشاره به آماده کردن زیرساخت های باغ گیاه شناسی جهت بهره برداری و بازدید عمومی، افزود: در مجموعه باغ گیاه شناسی بخش های مختلفی از جمله مزرعه کاکتوس، مزرعه آلوورا، مزرعه گیاهان زینتی و گیاهان دارویی وجود دارد که به زودی برای استفاده و بازدید عموم قابل بهره برداری می شود.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر لزوم کاهش هزینه های جاری و مدیریت آن، اظهار کرد: برای بهینه سازی مصرف آب، خرید و تهیه تجهیزات و لوازم مورد نیاز و کاربردی با طول عمر بالاتر در گلخانه ها نیز تمهیداتی صورت گرفته است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.