تصویر قلعه پرتغالی های قشم ساماندهی می شود

قلعه پرتغالی های قشم ساماندهی می شود

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از بازطراحی مسیرهای بازدید در قلعه پرتغالی های قشم و ساماندهی این مکان تاریخی خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، طاهره شهرکی قلعه پرتغالی های قشم را نماد استعمارستیزی ایرانیان در خلیج فارس دانست و اظهار داشت: این قلعه با برج های رفیع دیده بانی و معماری خاص خود در ساحل جزیره قشم، مقصد گردشگران زیادی است.
وی هدف از بازطراحی مسیرهای گردشگری قلعه را تسهیل در تردد گردشگران عنوان کرد و افزود: تعیین مسیرهای گردشگری، طراحی تابلوهای اطلاع رسانی و مبلمان سازی این محوطه به منظور بهره برداری بهتر در نوروز 98 پایان یافته است.
شهرکی ادامه داد: بخش زیادی از کارهای اجرایی این طراحی انجام شده و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و گردشگران نوروزی امسال قشم، از این میراث فرهنگی و تاریخی جزیره با طراحی جدید بازدید خواهند کرد.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت:  این محوطه به دلیل قرار داشتن در شهر قشم و دسترسی آسان، می تواند به مکانی برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری تبدیل شود.
گفتنی است، قلعه پرتغالی ها یکی از آثار به جا مانده از دوران اشغال جزایر خلیج فارس از جمله قشم توسط ارتش متجاوز پرتغال است که با اقدام به موقع امام قلی خان یکی از سرداران دوران صفوی، همه جزایر جنوبی کشور از چنگال استعمارگران پرتغالی خارج شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.