تصویر به مناسبت روز جهانی کودک در 16 مهرماه؛ بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی، گردشگری و موزه ژئوپارک قشم رایگان شد

به مناسبت روز جهانی کودک در 16 مهرماه؛ بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی، گردشگری و موزه ژئوپارک قشم رایگان شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از بازدید رایگان موزه‌ ژئوپارک و اماکن تحت‌پوشش این سازمان به مناسبت 16 مهرماه روز جهانی کودک، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سید محمد امین جعفری حسینی با بیان این مطلب اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد با همکاری مدیریت ژئوپارک جهانی قشم، بازدید از اماکن تاریخی- فرهنگی و گردشگری جزیره را به منظور بزرگداشت روز جهانی کودک در تاریخ دوشنبه  ۱۶ مهر ماه رایگان اعلام کرده است.
وی افزود: کودکان سرمایه های آینده جامعه به شمار می آیند و حفظ تاریخ، آداب، رسوم و سنت های کشور در گرو آشنایی و انتقال مفاهیم فرهنگی به آنان است.
جعفری با تاکید بر این مطلب که دوران کودکی یکی از مهم ترین دوران زندگی است، ادامه داد: برداشت صحیح کودکان از شناخت فرهنگ و تاریخ هر منطقه باعث حفظ و ماندگاری جایگاه دقیق میراث مردمی در آینده اجتماعی می شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: کودکان برای آنکه هویت یابی کنند، باید بدانند از کجا آمده اند، چه تاریخی دارند و گذشتگان برای آن ها چه میراثی به جا نهاده اند. کودکان به کمک آگاهی از تاریخ و سنت های خود می توانند مناسبات دنیای کنونی را درک کنند و بدانند که امروز از دیروز شکل گرفته است و از حال برای ساختن آینده درس بگیرند.
گفتنی است، قلعه پرتغالي ها، غارهای خوربس، اکوموزه لافت، موزه مردم شناسی لافت، موزه ژئوپارک، دره ستاره ها، از جمله اماکن و مراکز تاریخی ـ فرهنگی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و مدیریت جهانی ژئوپارک جهانی قشم هستند.

جزیره قشم با ۱۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت و دارا بودن ظرفیت های ارزشمند گردشگری در جنوب ایران واقع شده است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.