تصویر 50 هزار تُن کلینکر قشم به دُبی صادر شد / سهم صادرات شرکت سیمان قشم فراتر از ۲ میلیون و ۵۱۶ هزار دلار

50 هزار تُن کلینکر قشم به دُبی صادر شد / سهم صادرات شرکت سیمان قشم فراتر از ۲ میلیون و ۵۱۶ هزار دلار

مدیر کل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات ۵۰ هزار تُن کلینکر شرکت سیمان قشم به دُبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، هرمز امیری روز شنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: این میزان کلینکر به ارزش یک‌ میلیون و ۱۵۰ هزار دلار توسط کشتی Stony Lake از بندر کاوه قشم به مقصد بندر خرفقان دُبی بارگیری شد.
وی با اعلام اینکه محموله فوق چهارمین محموله تولیدات شرکت سیمان قشم است که طی شش ماه و نیم گذشته از سال ۹۷ به خارج از کشور صادر شده، افزود: جمع کل محصولات صادراتی امسال شرکت سیمان قشم شامل کلینکر و سیمان به دو میلیون و ۵۱۶ هزار و ۵۵۰ دلار رسیده است.
به گفته مدیرکل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم، پیش از این مرحله از صادرات کلینکر به‌ مقصد دُبی، ۲۵ هزار و ۱۴۵ تُن کلینکر به ارزش ۶۰۳ هزار و ۵۰۰ دلار به غنا، ۴ هزار تُن سیمان به ارزش ۹۶ هزار دلار به کشور سومالی و ۲۹ هزار تُن کلبنکر به ارزش ۶۶۷ هزار و ۵۰ دلار به سریلانکا صادر شده بود.
وی، اظهار کرد: به دستور حمیدرضا مومنی رئیس هیئت مدیره و‌ مدیر عامل  سازمان منطقه آزاد قشم نیروهای گمرک سازمان با همه توان تلاش می کنند با سرعت دادن به مراحل تشریفات قانونی تخلیه و بارگیری کالاهای وارداتی و صادراتی فعالان اقتصادی در قشم به صنعتگران این‌ منطقه کمک کنند.
بنا به این گزارش، شرکت سیمان یکی از بیش از ۲۰۰ شرکت تولیدی فعال تحت‌ حمایت سازمان منطقه آزاد قشم است که بیشتر محصولات تولیدی خود را به خارج از کشور صادر می کند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.