تصویر تاریخ بشریت مرهون خدمات خبرنگاران و مورخان است
امام جمعه قشم عنوان کرد؛

تاریخ بشریت مرهون خدمات خبرنگاران و مورخان است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: آنچه امروز از تاریخ اسلام و بشریت در اختیار داریم نتیجه خدمات و فعالیت خبرنگاران و مورخان است و تاریخ مرهون تلاش این قشر فرهیخته و پرتلاش می باشد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در دیدار جمعی از خبرنگاران این جزیره در آخرین روز فروردین 95، اعلام کرد: بخش مهمی از گره های موجود جامعه از طریق همکاری مسئولان با اصحاب رسانه، قابل حل است.
وی با اشاره به اهمیت کار رسانه ها ادامه داد: آگاه نمودن مردم نسبت به مسائل جامعه با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، واکسینه شدن مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در مقابل تهدید بیگانگان و تقویت حوزه فرهنگ نیز از مشترکات کار فعالان رسانه ای و علمای دینی و روحانیت محسوب می شود.
وی از خط مشی ثابت در رسانه ها، ثبات عقیده فعالان خبری، انتقال مشکلات به دور از جنجال آفرینی، رعایت انصاف، بالا بردن روحیه اعتماد مردم، استفاده از واژه های مناسب، انتقال خدمات مسئولان به مردم و مطرح کردن خواسته های بحق مردم به مسئولان به عنوان بخش مهمی از خصوصیات فعالان خبری نام برد.
به گفته امام جمعه شهرستان قشم، فعالان رسانه ای باید با ارتقای شاخصه مهم اخلاقی و افزایش سطح معلومات خود در حوزه های مختلف کاری و پیرامونی، مانع از رسیدن آسیب به شخصیت مهم فرهنگی خود شوند.
وی اظهار کرد: هرقدر رسانه های داخلی ایران از جمله شهرستان قشم برای بیان حقایق جامعه، قوی تر عمل کنند به همان اندازه تلاش بوق های تبلیغاتی دشمنان نظام جمهوری اسلامی، بی اثر خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه به اهمیت تحقق شعار سال 95 مقام معظم رهبری تحت عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" پرداخت و تاکید کرد: مسئولان قشم با تلاش خود در پی ایجاد زیرساخت های مهم برای اجرای اقتصاد مقاومتی در این منطقه هستند و همه ما نیز موظفیم در حد و اندازه های خود برای رسیدن به این مهم تلاش کنیم.
وی از ایجاد غرفه های متعدد در صحن مصلای بزرگ امام علی (ع) شهر قشم به عنوان اقدامی عملی برای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی نام برد و گفت: بانوان خانه دار قشمی با پخت نان های محلی و صنایع دستی و دانش آموزان، مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و افراد معلول تحت حمایت اداره بهزیستی می توانند جمعه هر هفته محصولات خود را در این غرفه ها به مردم عرضه کنند.
بنا به این گزارش، جمعی از خبرنگاران قشم با هدف تبریک سال نو و اعلام آمادگی برای پوشش هر چه بهتر اخبار این جزیره با حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم دیدار کردند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.