تصویر همه با هم برای خلق حماسه 29 اردیبهشت / احراز صلاحیت 513 نامزد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در قشم
فرماندار شهرستان قشم عنوان کرد؛

همه با هم برای خلق حماسه 29 اردیبهشت / احراز صلاحیت 513 نامزد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در قشم

فرماندار شهرستان قشم گفت: ایرانیان سرافراز در سراسر جهان از جمله مردم همیشه درصحنه قشم با حضورحداکثری خود در انتخابات 29 اردیبهشت حماسه ای دیگر را در تاریخ ثبت خواهند کرد.


به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، علیرضا نصری با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اعلام کرد: حضور حداکثری مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پشتوانه مهمی برای انقلاب و نظام اسلامی است.
وی با اشاره به نقش رسانه ها در تنویر افکار عمومی و هدایت جامعه به سوی حضور گسترده در دو انتخابات سرنوشت ساز پیش روی مردم ایران، افزود: بدون شک رسانه ها در ابعاد مختلف اعم از دیداری، شنیداری، نوشتاری نقش مهمی در هدایت جامعه دارند و با رویکرد معرفی توانمندی کاندیداها می توانند ذهن رای دهندگان را در مسیر انتخاب صحیح هدایت کنند.
فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات قشم به شمار احراز صلاحیت شدگان این شهرستان هم اشاره کرد و گفت: صلاحیت 513 تن برای نامزدی در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان احراز شده است.
وی ادامه داد: در شهر قشم 37 تن، درگهان 18 تن، جزیره هرمز از توابع شهرستان قشم 18 تن، شهر سوزا 9 تن، 198 تن در بخش مرکزی و 249 تن در بخش شهاب برای نامزدی در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا نام نویسی کرده بودند که از میان این تعداد صلاحیت 16 تن از داوطلبان بر اساس اعلام هیات نظارت شهرستان قشم احراز نشد.
به گفته نصری، هیات نظارت شهرستان قشم روز جمعه گذشته بر اساس روزشمار انتخابات نتیجه بررسی صلاحیت ها را به فرمانداری اعلام کرد که نتیجه این بررسی ها روز گذشته به داوطلبان اعلام شد.
او اظهارکرد: افرادی که نسبت به بررسی صلاحیت ها اعتراض دراند می توانند مستندات خود را برای بررسی دوباره ارایه کنند.
فرماندار قشم با تاکید بر خودداری نامزدها از تبلیغات زود هنگام محیطی و مجازی بیان کرد: مهلت قانونی تبلیغات برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 21 اردیبهشت آغاز می شود و تا 27 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و بر این اساس نامزدها باید با احترام به قانون از هر اقدام تبلیغی خارج از مهلت تعیین شده پرهیز کنند.
او اضافه کرد: تبلیغات نامزدها در فضای مجازی در مهلت قانونی نیز باید توسط افراد شناسنامه دار صورت گیرد و با هر اقدامی خارج از چارچوب ها بر اساس مر قانون برخورد خواهد شد.
نصری در ادامه با اشاره به افزایش 19 شعبه رای گیری نسبت به انتخابات دوره گذشته گفت: در مجموع 119 شعبه رای گیری شامل 99 شعبه ثابت و 20 شعبه سیار جهت تسهیل مشارکت مردم در شهرها و روستاها در این شهرستان در نظر گرفته شده است.
او اضافه کرد: 41 شعبه رای گیری شهری شامل 36 شعبه ثابت و پنج شعبه سیار و 78 شعبه رای گیری روستایی شامل 63 شعبه ثابت و 15 شعبه سیار دایر خواهد شد.
رییس هیات اجرایی انتخابات قشم با اشاره به صدور احکام اعضای هیات بازرسی انتخابات (119 تن) بیان کرد: هیات اجرایی و هیات نظارت جهت رفع مشکلات احتمالی از همه شعبه های رای گیری شهرستان بازدید میدانی داشتند و هیچ مشکلی خاصی در این زمینه وجود ندارد.
وی به مشارکت 83 درصدی مردم قشم در انتخابات دوره پیش اشاره و تصریح کرد: همه تمهیدهای مورد نیاز با همدلی مسوولان ذی ربط جهت تامین امنیت برای برگزاری انتخاباتی پرشور و رقابتی با حضور حداکثری مردم در نظر گرفته شده و امید می رود واجدان شرایط با آگاهی و شناخت کامل بیش از پیش پای صندوق های رای حاضر شده و حماسه دیگری در تاریخ این شهرستان رقم بزنند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به طور همزمان برگزار خواهد شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.