تصویر ششم اردیبهشت آخرین مهلت بهره مندی از بخشودگی جرائم بیمه ای
رئیس تامین اجتماعی جزیره قشم خبر داد؛

ششم اردیبهشت آخرین مهلت بهره مندی از بخشودگی جرائم بیمه ای

رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان قشم گفت: کارفرمایان تا پایان ششمین روز اردیبهشت 96 می توانند از مزایای بخشودگی جرایم بیمه ای استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم عباس اکبری در مصاحبه با خبرنگاران، هدف از اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از سوی سازمان تامین اجتماعی را حمایت از بخش تولید و اشتغال عنوان کرد و گفت: این طرح برای کارگاه های فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی تحت پوشش این سازمان اجرا شده است.

به گفته وی، کارفرمایان خوش حسابی که بر اثر حوادث غیرارادی همانند سیل، زلزله، تحریم و نوسانات ارزی موفق به پرداخت حق بیمه کارکنان خود در موعد مقرر نشدند، می توانند برای ارائه درخواست به تامین اجتماعی قشم تا تاریخ اعلام شده (ششم اردیبهشت ماه) مراجعه کنند.

رئیس تامین اجتماعی قشم یادآور شد: با توجه به اینکه پذیرش دلایل ابرازی (خشکسالی، سیل، زلزله، تحریم) نیاز به تایید مراجع ذی صلاح برای برخورداری از طرح بخشودگی جرام بیمه ای دارد، کارفرمایان پس از ارائه درخواست استفاده از این طرح و تایید سازمان تامین اجتماعی، باید تایید دلایل ابرازی را از مراجع ذی صلاح مانند سازمان صنعت، معدن و تجارت، استانداری، فرمانداری یا بخشداری ها اخذ  و به سازمان تامین اجتماعی ارائه کنند.

اکبری ادامه داد: خوش حسابی یکی دیگر از شرایط بهره مندی از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان است و براساس آن کارفرمایان قبل از ارائه درخواست استفاده از این طرح، ظرف ١٨ ماه باید چهار ماه لیست حق بیمه را به موقع ارسال و پرداخت کرده باشند.

او گفت: کارفرمایانی که بدهی خود به صورت یکجا پرداخت کنند یا آن را در اقساط 12 ماهه پرداخت نمایند از بخشودگی ١٠٠ درصدی جرائم برخوردار می شوند.

به گفته رئیس تامین اجتماعی شهرستان قشم، در صورتی که کارفرمایان در ١٨ قسط بدهی خود را پرداخت کنند از ٨٥ درصد بخشودگی، در ٢٤ قسط از ٧٥ درصد و در صورتی که بدهی خود را به صورت اقساط ٣٠ یا ٣٦ ماهه پرداخت نمایند از بخشودگی ٦٠ و ٥٠ درصدی برخوردار می شوند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.