تصویر  فروش صنایع دستی هنرمندان قشم از مرز ۳ میلیارد ریال گذشت/صنایع دستی آئینه تمام نمای اصالت و هویت بومیان جزیره

فروش صنایع دستی هنرمندان قشم از مرز ۳ میلیارد ریال گذشت/صنایع دستی آئینه تمام نمای اصالت و هویت بومیان جزیره


مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از فروش سه میلیارد و ۱۶۷ میلیون و ۹۸۰ هزار ریال صنایع دستی هنرمندان قشم در نوروز ۹۶ خبر داد.


به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سید محمدامین جعفری حسینی با بیان این مطلب گفت: فروش این میزان صنایع دستی در نوروز ۹۶ نشان از رشد 38 درصدی آن نسبت به پارسال دارد.
وی ادامه داد: صنایع دستی هنرمندان قشم نوروز امسال در فروشگاه های دائمی و غرفه های موقت تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به فروش رسید که نشان از توان ستودنی و همت بالای زنان و مردان بومی جزیره در خلق آثار هنری با حداقل امکانات دارد. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد: صنایع دستی يكي از عوامل موثر در رونق گردشگري قشم است كه علاوه بر برخورداري از ارزش هاي فرهنگي و هنري و ذوق و انديشه در توليد، آیینه تمام نمای اصالت و هویت مردم بومی این منطقه است. 
جعفری نقش زنان جزیره را در ماندگاري، توسعه و رونق رشته هاي صنايع دستي قشم قابل توجه و ستودني دانست و افزود: زنان جزیره توليد كننده بيشترين حجم محصولات صنايع دستي در این منطقه هستند و ضامن چشمگیرترین مشارکت ها در تولید و آموزش مبانی صنایع دستی و انتقال آنها به نسل های آینده هستند.
جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس به همت بانوان هنرمند خود در خلق آثار ارزشمند صنایع دستی مورد توجه ایرانیان است و مسافران این جزیره طی سال های گذشته تا کنون در سفر به قشم محصولات صنایع دستی را در ردیف خرید های اصلی خود قرار داده اند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.