تصویر تجلیل از افتخارآفرینان علمی و کارآفرینی قشم

تجلیل از افتخارآفرینان علمی و کارآفرینی قشم

نخستین جشنواره انتخاب دانشجویان و کارآفرینان برتر جزیره قشم با تجلیل از 11 دانشجو در چهار زیر گروه علوم پایه، انسانی، فنی – مهندسی و علوم پزشکی در سالن پارک زیست فناوری خلیج فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در این مراسم از برقراری ارتباط دانشگاه با صنعت به عنوان یک نیاز مهم برای توسعه همه جانبه نام برد.
فرزین حقدل با اعلام اینکه سازمان منطقه آزاد قشم برنامه ای را با هدف نقش آفرینی جوانان این منطقه در پست های مدیریتی آینده این جزیره تدوین کرده است، افزود: با دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از سال 1395بورس تحصیلی برای دانش آموزان برتر جزیره قشم آغاز شده است.
وی بیان داشت: پذیرش دانشجو در رشته های مورد نیاز صنایع فعال قشم هم از اقدامات بسیار مهمی است که با هماهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و رئیسان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی قشم در دوره اول دولت تدبیر و امید در این منطقه اتفاق افتاده است.
بنا به این گزارش، در این مراسم علمی – فرهنگی که با مشارکت و همکاری پارک زیست فناوری خلیج فارس و انجمن جامعه دانشگاهیان قشم و همراهی و حمایت سازمان منطقه‌ی آزاد برگزار شد، ۱۱ نفر از فرهیختگان دانشگاهی در چهار زیر گروه علوم پایه، علوم انسانی، فنی-مهندسی و علوم پزشکی معرفی و با تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل شدند.
در این جشنواره از دو اثر ادبی با عناوین رقص بر ویرانه (مجموعه شعر) و کتاب در گستره زوال (جستاری در ادبیات و زبان) از آثار استاد رحیمی هلری (نوردآموز) و دو ماهنامه‌ فرهنگی و گردشگری "نسیم بادگیر" از دکتر مرداسنگی نیز رونمایی شد.
بخش دیگر این جشنواره به معرفی کارآفرینان جوان دانشگاهی اختصاص داشت که از سه مجموعه ی کارآفرین "ابراج نوین گستر قشم"، "مهندسین مشاور مبتکران تدبیر قشم" و "باغ آئین های زینت" تقدیر شد.
اسامی برگزیدگان اولین جشنواره انتخاب دانشجویان برتر قشم به شرح زیر می باشد:
در زیرگروه علوم پایه مقطع کارشناسی، معین مشتاقی از روستای هلر جزیره قشم دانشجوی مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامی دانشگاه شیراز با افتخاراتی همچون دبیری انجمن علمی دانشجویی علوم دامی دانشگاه شیراز، دبیر برگزیده انجمن های علمی در جشنواره حرکت دانشگاه شیراز، مدرس و برگزارکننده چندین کارگاه آموزشی تخصصی در دانشگاه شیراز تجلیل شد.
برگزیده مقطع کارشناسی ارشد این جشنواره نجم الدین روانان از روستای هلر در رشته زمین شناسی گرایش هیدروژئولوژی دانشگاه شهید بهشتی تهران بود که با افتخاراتی از جمله کسب رتبه ۱اول در آزمون کنکور کارشناسی ارشد سال  ۹۴،  تالیف بیش از ۵ مقاله و ارائه در سمینارهای تخصصی داخل، ارائه مقاله در کنفرانس جهانی ژئوپارک ها در کشور انگلستان، کسب رتبه برتر در جشنواره حرکت دانشگاه شهید بهشتی را دارا است.
محمد نیک بین از روستای رمکان جزیره قشم در رشته شیمی گرایش آلی دانشگاه سیستان و بلوچستان هم برگزیده مقطع دکتری این جشنواره بود که تالیف بیش از ۶ مقاله ISI و انتشار آن در مجلات معتبر بین المللی شیمی با محوریت بررسی خواص آنتی اکسیدانی و همچنین ارزیابی خواص آنتی باکتریال ترکیبات طبیعی، ارائه بیش از ۸ مقاله در سمینارهای تخصصی در ایران با محوریت فیتوشیمی از افتخارت وی است.
فاطمه پوره از روستای سلخ جزیره قشم دانشجوی رشته علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان بندرعباس در مقطع کارشناسی در زیرگروه علوم انسانی این جشنواره با افتخاراتی همچون تالیف بیش از ۵ مقاله تخصصی علوم تربیتی با محوریت آموزش کودکان و ارائه در کنفرانس های ملی، کسب رتبه برتر در مسابقات طراحی پوستر در دانشگاه فرهنگیان، کسب رتبه برتر در مسابقات ترجمه و تفسیر قرآن کریم در استان، عضو هیات تحریریه نشریه دانشجویی و کسب مقام برتر مسابقه نشریات استانی، کسب رتبه برتر در مسابقات مقاله نویسی دانشگاه فرهنگیان کل کشور تجلیل شد.
برگزیده مقطع کارشناسی ارشد این جشنواره هم فرحناز نژادغفوری از شهر درگهان قشم بود که در رشته تحقیقات آموزشی دانشگاه تهران مشغول تحصیل است که با در اختیار داشتن کسب رتبه تک رقمی ( ۵ ) در آزمون ورودی کنکور کارشناسی ارشد سال93، تالیف مقاله شناخت پژوهش از منظر آموزه های قرآن و ارائه در سمینار تخصصی آکادمی آکسفورد در تهران، مدرس و برگزار کننده کارگاه های آموزشی با محوریت آموزش های اوان کودکی مورد تجلیل قرار گرفت.
محمد علیزاده از روستای طبل جزیره قشم رشته جغرافیا گرایش برنامه ریزی روستایی دانشگاه شهید بهشتی تهران هم برگزیده مقطع دکتری این همایش بود که با داشتن افتخاراتی همچون تالیف بیش از ۷ مقاله و انتشار آن در مجلات معتبر تخصصی با محوریت توسعه پایدار روستایی از جمله نقش مدیریت روستایی در توسعه کارآفرینی، بررسی کاربرد انرژی تجدیدپذیر در روستاهای ایران، مجری و برگزار کننده نمایشگاه عکس و صنایع دستی قشم در دانشگاه شهید بهشت و عضو کمیته برگزاری جشنواره عشایر و ایلات در دانشگاه شهید بهشتی تجلیل شد.
در زیرگروه فنی و مهندسی از نادر مرادسنگی از روستای سرریگ برگزیده مقطع کارشناس رشته مهندسی برق دانشگاه ولی عصر رفسنجان با افتخاراتش در کسب مقام برتر و دریافت لوح تقدیر از جشنواره ملی حرکت به خاطر تالیف کتاب، سردبیر نشریه تخصصی دانشجویی مهندسی برق در دانشگاه ولی عصر رفسنجان و کسب رتبه ی اول در مسابقه هفته ی مهندسی در دانشگاه ولی عصر رفسنجان تجلیل به عمل آمد.
تجلیل از فاضل تفت از روستای طبل جزیره قشم به عنوان برگزیده مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی هسته ای گرایش کاربرد پرتو دانشگاه امیرکبیر تهران با افتخاراتی همچون ارائه دو مقاله تخصصی در کنفرانس هسته ای ایران با محوریت طراحی سیکلوترون ها، رتبه ۳۸ آزمون ورودی کنکور کارشناسی ارشد و عضو بودن در گروه علمی دانشگاه امیرکبیر جهت طراحی و ساخت سیکلوترون برای مصارف پزشکی از دیگر برنامه های این همایش بود.
در زیرگروه علوم پزشکی برگزیده مقطع کارشناسی از اسما تاب از روستای کاروان رشته فناوری اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس با افتخاراتی در زمینه تالیف مقاله و انتشار آن در مجله بین المللی پزشکی، ارائه طرح پژوهشی ارزیابی بیمارستان های شهر بندرعباس برای پیاده سازی آموزش الکترونیک، کسب رتبه نخست جشنواره استانی ایده تا اختراع برای طرح دستبند هوشمند حساس به عفونت های بیمارستانی، ارائه مقاله در همایش بین المللی سلامت در دانشگاه شیراز، کسب رتبه برتر در مسابقات استانی حفظ سوره های قرآن و عضویت در کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس تجلیل گردید.
در این مراسم علمی – فرهنگی همچنین از فاطمه ایمانی از شهر قشم به عنوان برگزیده مقطع کارشناسی ارشد در رشته مامایی دانشگاه شهید بهشتی با در اختیار داشتن افتخاراتی همچون تالیف مقاله علمی ISI  و انتشار آن در مجله تخصصی بین المللی تازه های تحقیقات زیستی، ارائه دو طرح پژوهشی کاربردی با محوریت مراقبت های دوران بارداری در زنان روستایی هرمزگان، ارائه بیش از ۴ مقاله در کنگره های ملی سلامت، کسب رتبه اول در دوره تحصیلی کارشناسی، کسب مقام برتر در آزمون طرح آموزش خانواده و تدریس و برگزاری کارگاه های آموزشی تجلیل شد.
احمد آجی از روستای رمکان جزیره قشم هم آخرین دانشجویی بود که به عنوان برگزیده مقطع دکتری حرفه ا در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس به عنوان حافظ کل قرآن کریم دارای چندین رتبه کشوری و استانی در مسابقات حفظ و ترتیل قرآن و حضور در کنگره بین المللی و تخصصی دانشجویان علوم پزشکی در کیش نیز تجلیل شد.
در مراسم تجلیل از برترین های علمی و کارآفرینی قشم شیخ محمد علی امینی امام جمعه اهل سنت روستای طبل جزیره قشم هم در ارتباط با اهمیت نقش علم در توسعه همه جانبه  و نیاز حمایت از دانشجویان سخنرانی کرد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.