تصویر استقرار 4 متخصص طب اورژانس و یک رادیولوژیست زن در بیمارستان قشم/ خدمات 35 پزشک در ایام نوروز

استقرار 4 متخصص طب اورژانس و یک رادیولوژیست زن در بیمارستان قشم/ خدمات 35 پزشک در ایام نوروز

رئیس شبکه بهداشت شهرستان قشم از استقرار چهار متخصص طب اورژانس و همچنین یک پزشک رادیولوژیست بانو در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، دکتر حمید رضا بهزادی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در سالن مرکز بین المللی رشد با بیان این مطلب، گفت: چهار پزشک متخصص طب اورژانس به صورت نوبتی (هفت روز برای هر پزشک در ماه) بیماران اورژانسی را ویزیت و معاینه خواهند کرد.

وی با اعلام اینکه تاکنون یکی از دغدغه های مردم قشم نبودن رادیولوژیست بانو در این جزیره بود، افزود: برای نخستین بار مسائل حوزه رادیولوژی زنان بیمار در قشم توسط یک رادیولوژیست بانو به صورت 15 روز در ماه انجام خواهد شد و امیدواریم در آینده تعداد رادیولوژیست بانو به دو نفر افزایش یابد.

* فعال سازی دندانپزشکی بیمارستان قشم

وی گفت: برای نخستین بار در کل استان هرمزگان، دندانپزشکی با حضور دو پزشک و دریافت تعرفه دولتی در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم راه اندازی شد که مردم از آن به گرمی استقبال کرده اند.

* ارائه خدمات درمانی با 35 پزشک

رئیس شبکه بهداشت شهرستان قشم بیان داشت: در طول ایام تعطیلات پایان سال و نوروز 96 تعداد 35 پزشک شامل 24 پزشک مستقر در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهر قشم خدمات درمانی را به بیماران ارائه می کنند.

* افزایش 200 درصدی مراکز فوریت های بین جاده ای قشم

او با اعلام اینکه تا هفته گذشته سه مرکز فوریت های بین جاده ای در قشم، درگهان و روستای طبل فعال بود، گفت: از هفته گذشته سه مرکز دیگر به صورت دائمی در روستای دولاب، شهر سوزا و اسکله کندآلو فعال شده است.

به گفته بهزادی، با افزایش سه مرکز فوریت بین جاده ای ویژه ایام تعطیلات پایان سال و نوروز96 در قشم، درگهان و بندر تاریخی لافت، شمار این مراکز با 200 درصد افزایش به 9 مرکز می رسد.

* تحویل دارو در 11 داروخانه جزیره قشم

وی همچنین با اشاره به فعال بودن 11 داروخانه در سطح جزیره قشم گفت: داروخانه های شهر درگهان طی ایام تعطیلات تا ساعت ۳ بامداد برای ارائه خدمات به بیماران باز هستند و سه داروخانه در شهر قشم هم طی این ایام شبانه روزی هستند.

جزیره قشم با 1500 کیلومتر مربع وسعت در جنوب ایران واقع شده است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.